ALFA 6911 O1 FO SRC

ALFA 6911 O1 FO SRC Pandait

Шифра: OB-P1909

antistatik-djon
apsorber-energije-u-peti
djon-otporan-na-ulja
paropropusna-postava
protivklizni-djon

За информации околу цените на производите ве молиме контактирајте не на мејл или телефон.

Плитки и длабоки кожени работни чевли без челична капа и челичен лист, поставени со повеќеслоен мрежест материјал којшто е исклучително паропропустлив благодарение на технологијата на микро канали. Двослојниот (ПУ/ПУ) антистатички ѓон е изработен од полиуретански материјал со различни густини - внатрешниот слој е флексибилен и удобен за носење и во текот на подолг временски период, додека надворешниот слој е изработен од поцврст полиуретански материјал којшто е отпорен на абење, масла и нафта, имаат апсорбер на енергија во пределот на петата и одлични анти-лизгачки својства.
Величини 36-48
EN ISO 20347

ПРОИЗВОДИ ОД ИСТА КАТЕГОРИЈА