ANTARES O1 FO SRC

ANTARES O1 FO SRC Catamount

Шифра: OB-CM3500

antistatik-djon
apsorber-energije-u-peti
djon-otporan-na-ulja
paropropusna-postava
protivklizni-djon

За информации околу цените на производите ве молиме контактирајте не на мејл или телефон.

Плитки и длабоки кожени работни чевли без заштитна капа и заштитен лист, имаат антистатички, анти-лизгачки ѓон од полиуретански материјал со двојна густина, којшто е отпорен на масла и нафта, со апсорбер на енергија во пределот на петата. Текстилната постава е паропропустлива и отпорна на абразија, а чевлите имаат и антистатичка влошка изработена од комбинација на полиамидни и полиестерски влакна.
Величини 36-48
EN ISO 20347

ПРОИЗВОДИ ОД ИСТА КАТЕГОРИЈА