KOBLET 02 SRC FO

KOBLET 02 SRC FO Cofrait

Шифра: OB-CFR78611

antistatik-djon
apsorber-energije-u-peti
paropropusna-postava
protivklizni-djon
vodootporno-gornjiste

За информации околу цените на производите ве молиме контактирајте не на мејл или телефон.

Плитки работни чевли со горниште коешто е комбинација од водоотпорна нубок кожа и паропропустлив текстил, поставата е од 100% полиестер којшто е паропропустлив, отпорен на абразија и брзо ја апсорбира и ослободува влагата. Чевлите се 100% без метал, имаат мек и удобен COFRA SOFT антистатик, анатомски облик и перфориран внатрешен ѓон од парфимиран полиуретански материјал којшто благодарение на обликот овозможува апсорпција на енергија. Антистатички, анти-лизгачки ѓон изработен од комбинација на полиуретан и ТПУ, има апсорбер на енергија во пределот на петата и отпорен е на масла и нафта
Величини 36-47
EN ISO 20347

ПРОИЗВОДИ ОД ИСТА КАТЕГОРИЈА