MOUNTAIN O2 WR SRC FO

MOUNTAIN O2 WR SRC FO Cofrait

Шифра: OB-CFR22180

protivklizni-djon
antistatik-djon
apsorber-energije-u-peti
paropropusna-postava
vodootporno-gornjiste

За информации околу цените на производите ве молиме контактирајте не на мејл или телефон.

Длабоки работни чевли со горниште изработено од комбинација на водоотпорна нубок кожа и CORDURA® материјал. Поставени се со COFRA-TEX водоотпорна и паропропустлива мембрана со PROOF LINING систем, така што водата не навлегува во чевлите, а мембраната овозможува испарување на влагата и го одржува стапалото суво. Имаат антистатички AIR внатрешен ѓон изработен од комбинација на EVA i ткаенина, којшто е анатомски обликуван и перфориран и овозможува високо ниво на стабилност бидејќи е обликуван на таков начин што има различна дебелина на различни делови на стапалата. Антистатички, анти-лизгачки ѓон изработен од полиуретански материјал со двојна густина, отпорен е на абразија, масла и нафта и има апсорбер на енергија во пределот на петата.
Величини 40-47
EN ISO 20347

ПРОИЗВОДИ ОД ИСТА КАТЕГОРИЈА