STRADA 6209 O1 FO SRC

STRADA 6209 O1 FO SRC Pandait

Шифра: OB-P6209

antistatik-djon
apsorber-energije-u-peti
djon-otporan-na-ulja
paropropusna-postava
protivklizni-djon

За информации околу цените на производите ве молиме контактирајте не на мејл или телефон.

Плитки и длабоки кожени работни чевли без челична капа. Имаат двослоен (ПУ/ПУ) антистатички ѓон од полиуретан со различни густини - внатрешниот слој е мек, флексибилен и удобен за носење и во текот на подолги временски периоди, додека надворешниот слој е изработен од полиуретански материјал со двојна густина, имаат одлични анти-лизгачки својства, отпорни се на абење, масла и нафта и имаат апсорбер на енергија во пределот на петата. Поставата е од Sanitized® TNT микрофибер којшто се карактеризира со одлична контрола на влагата, удобност и отпорност на абразија.
Величини 36-48
EN ISO 20347

ПРОИЗВОДИ ОД ИСТА КАТЕГОРИЈА