TREKKING BROWN ДЛАБОКИ 
CK57 O2 SRC

TREKKING BROWN ДЛАБОКИ CK57 O2 SRC Trekking

Шифра: OB-A710

antistatik-djon
apsorber-energije-u-peti
djon-otporan-na-ulja
dodatna-zastita-prednjeg-dela-cipele
paropropusna-postava
protivklizni-djon
vodootporno-gornjiste

За информации околу цените на производите ве молиме контактирајте не на мејл или телефон.

Плитки и длабоки работни чевли без заштитна капа и заштитен лист, изработени се од материјал којшто е комбинација на водоотпорна, превртена говедска кожа во кафеава боја и најлонски додатоци, а збогатени се и со рефлектирачки детали 3М во пределот на петата. Имаат црна текстилна постава и поставен јазик, анатомска, антистатичка, заменлива влошка, антистатички, анти-лизгачки, двослоен ѓон од полиуретански материјал, којшто е отпорен на масла, со апсорбер на енергија во пределот на петата и дополнителна ПУ заштита за предниот дел на чевелот.
Величини 36-48 - плитки /
Величини 37-48 - длабоки
EN ISO 20347

ПРОИЗВОДИ ОД ИСТА КАТЕГОРИЈА