DAYBORO ПОЛУКОМБИНЕЗОН

DAYBORO ПОЛУКОМБИНЕЗОН Cerva

Шифра: OD-827-X

За информации околу цените на производите ве молиме контактирајте не на мејл или телефон.

Работниот полукомбинезон со атрактивен спортски дизајн кој со својот состав од
TRIFIBETEX материјал и еластичен појас,овозможува поголем комфор и слобода во движењето.

-состав: 62% памук,35% полиестер,3% Спандекс,260г/м2
-патент со преклоп и копче
-Д-копче за ИД картичка
-ергономски крој и трослојни шевови
-практични џебови за складирање алат
-зацврстен заден дел на ногавица и можност за прилагодување на должината до 5cm
-рефлектирачки детали

ПРОИЗВОДИ ОД ИСТА КАТЕГОРИЈА