GORDON ПАНТАЛОНИ

GORDON ПАНТАЛОНИ

Шифра: OD-1338

vodootporna-odeca
paropropusna-odeca
odeca-sa-reflektujucim-detaljima

За информации околу цените на производите ве молиме контактирајте не на мејл или телефон.

Јакна и панталони со висока видливост со рефлектирачки ленти, водоотпорни и паропропустливи, изработени од 100% полиестер со ПУ слој, шевовите се лепени. Јакната има качулка којашто може да се смести во јаката, лента за прилагодување на обемот во долниот дел на јакната, панталоните имаат еластична половина и можност за прилагодување на обемот на отворот на ногавиците со помош на пластични дрикери.
Величини S-XXXL
EN 343 3-1
EN ISO 20471 1 – панталони

ПРОИЗВОДИ ОД ИСТА КАТЕГОРИЈА