ad-list Emerton

EMERTON ЗИМСКИ ЕЛЕК
Зимски елек изработен од 100% полиестер (220 g/m2), удобен и топол, со слој од ПВЦ микрофибер, практични џебови, закопчувањето со патент е заштитено со преклоп со дрикери. Величини S-XXXL
ШифраOD-7517
Боја
КатегоријаРаботна и заштитна облека
Emerton
EMERTON ДУКСЕР СО КАЧУЛКА
Дуксер со модерен дизајн и качулка, 100% полиестер, 300 g/m2, закопчување со патент, појачувања на рамената и лактите, еластични рендери околу ракавите и долниот дел на дуксерот, практични џебови. Величини S-XXXL
ШифраOD-7717
Боја
КатегоријаРаботна и заштитна облека
Emerton
EMERTON ЗИМСКА ЈАКНА
Зимска јакна изработена од 100% полиестер (220 g/m2) со слој од ПВЦ микрофибер, постава од 100% полиестер, качулката може да се извади, практични џебови (има внатрешен џеб за мобилен телефон), прилагодување на обемот на манжетните со помош на…
ШифраOD-7807
Боја
КатегоријаРаботна и заштитна облека
Emerton
EMERTON БЛУЗА
Работна блуза со практични џебови, изработена од материјал којшто е комбинација од 65% полиестер и 35% памук, 270 g/m2, со појачувања од 600D полиестер на местата кои се изложени на поголемо абење (рамена, лакти...), патент во делот под…
ШифраOD-7307
Боја
КатегоријаРаботна и заштитна облека
Emerton
EMERTON ПАНТАЛОНИ
Работни панталони со модерен дизајн и поголем број практични џебови, изработени од висококвалитетна ткаенина (65% полиестер, 35% памук, 270 g/m2), со појачувања од 600D полиестер на местата кои се изложени на поголемо абење, џебови за…
ШифраOD-7407
Боја
КатегоријаРаботна и заштитна облека
Emerton
EMERTON КОМБИНЕЗОН
Работен комбинезон, практичен дизајн со голем број џебови, изработен од 65% полиестер и 35% памук (270 g/m2), со појачувања од 600D полиестер на местата кои се изложени на поголемо абење (рамена, лакти, колена...), патент во делот под…
ШифраOD-7107
Боја
КатегоријаРаботна и заштитна облека
Emerton
EMERTON ПОЛУКОМБИНЕЗОН
Работен полукомбинезон со модерен дизајн и практични џебови, изработен од висококвалитетна ткаенина (65% полиестер, 35% памук, 270 g/m2) со појачувања од 600D полиестер на местата кои се изложени на поголемо абење, џебови за вметнување на…
ШифраOD-7207
Боја
КатегоријаРаботна и заштитна облека
Emerton
EMERTON КАЧКЕТ
Качкет со шест панела, изработен од 100% брусен памук, прилагодување на обемот со помош на метална тока, универзална величина.
ШифраOD-7900
Боја
КатегоријаРаботна и заштитна облека
Emerton
EMERTON МАИЦА
Маица со куси ракави изработена од 100% памук, 155 g/m2, еластичен рендер околу вратот. Величини S-XXXL
ШифраOD-7607
Боја
КатегоријаРаботна и заштитна облека
Emerton
EMERTON ШОРЦОВИ
Работни шорцови изработени од висококвалитетна ткаенина (65% полиестер, 35% памук, 270 g/m2), со појачувања од 600D полиестер на местата кои се изложени на поголемо абење, практичен дизајн со голем број џебови. Величини 48-62
ШифраOD-7417
Боја
КатегоријаРаботна и заштитна облека
Emerton
EMERTON SOFTSHELL
Зимска softshell јакна со качулка, изработена од 94% полиестер и 6% спандекс, 320 g/m2, модерен и функционален дизајн, водоотпорна и паропропустлива, водоотпорни патенти, ТПУ мембрана, практични џебови, вентилација под пазувите и дополнително…
ШифраOD-7817
Боја
КатегоријаРаботна и заштитна облека
Emerton
EMERTON ЕЛЕК
Практичен работен елек со голем број џебови, изработен од висококвалитетна ткаенина (65% полиестер, 35% памук, 270 g/ m2), со појачувања од 600D полиестер на местата кои се изложени на поголемо абење. Величини 48-62
ШифраOD-7507
Боја
КатегоријаРаботна и заштитна облека
Emerton